تکنولوژی

سال ۹۶ در حالي آغاز خواهد شد که در حوزه فناوري اطلاعات شاهد اتفاقات مهمي خواهد بود. هرچند قرار بود بخش زيادي از انتخابات سال ۱۳۹۶ الکترونيکي باشد؛ اما بر اساس تصميم وزارت کشور اين کار منتفي شد تا مهم‌ترين اتفاق فناوري اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۶ لغو شود. اما با اين حال ۱۰ اتفاق بزرگ در فناوري اطلاعات و ارتباطات کشور رخ خواهد داد که در ادامه با هم مرور مي‌کنيم.

رونمایی از گوشی جدید نوکیا 3310

این روزها نمایشگاه MWC 2017 در حال برگزاری است و شرکت نوکیا نیز از سه گوشی هوشمند جدید خود از جمله نسخه به روز شده مدل 3310 رونمایی کرده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، کمپانی کره‌ای می‌خواهد از سیستم صوتی AKG که در تبلت گلکسی تب اس 3 استفاده شده است در گوشی‌های هوشمند گلکسی استفاده کند.

از گوشه و کنار این جمله زیاد به گوش می رسد: «... اما اندروید بهینه سازی نشده است». این نظرات از آنجا منشا می گیرد که دستگاه های اپل بسیار بهینه شده اند زیرا اپل نه تنها سخت افزار، بلکه نرم افزار و کل اکوسیستم را تحت کنترل دارد. در مقابل، آنچه که درباره سیستم عامل اندروید تصور می شود این است که این سیستم عامل یک مخلوط درهم از اجزای متعدد ازسوی گروهی تولیدکننده و OEM ها (تولید کنندگان سخت افزار کم نام و نشان) است. مطمئنا، راهکار اپل باید بهینه تر باشد؛ اینطور نیست؟

اینتل با انتشار تصویری در توییتر، برای عرضه‌ی پردازنده‌ی نسل هشتمی Core i7 یا همان کافی لیک تا اواخر سال ۲۰۱۷ وعده داده است.

شبکه ملی اطلاعات چیست؟

در سال‌های اخیر زیاد نام شبکه ملی اطلاعات به گوش ما خورده است. اما شاید با مفهوم آن آشنا نباشیم. به راستی شبکه ملی اطلاعات چیست؟

لوگوی جدید موزیلا انتخاب شد

لوگوی موزیلا از میان همه‌ی طرح‌های احتمالی انتخاب شد؛ لوگویی که ساده‌ترین گزینه در بین گزینه‌های موجود بود.

وزیر ارتباطات با اشاره به حضور پرشور مردم در سرشماری اینترنتی، اعلام کرد که ایرانیان نشان دادند درک استفاده صحیح از اینترنت و فناوری‌های نوین را دارند.

رادیو اینترنتی آوا اولین رادیو خصوصی آنلاین پارسی زبان بر روی اینترنت می باشد که وابسته به هیچ حزب، دسته و یا گروه خاصی نیست و تنها هدف این رسانه فراهم کردن لحظاتی بهتر برای پارسی زبانان است.
گوش هایتان پاک باد از نوای بد روزگار
آوای خوش زندگی با رادیو اینترنتی آوا

01

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید