بابک جهانبخش: اوضاع این روزهای بازار موسیقی یک موج است
October 17, 2017
بدرقه و رونمایی از سرود تیم ملی فوتبال با حضور ورزشکاران و هنرمندان
May 5, 2018

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته که اعتراض‌های اخیر تهدیدی است که باید به فرصت تبدیل شود و تأکید کرده که علاوه بر مسائل اقتصادی، "یکی از خواسته‌های مردم این است که فضا را بازتر کنیم".

آقای روحانی امروز دوشنبه ۱۱ دی (اول ژانویه) در دیدار با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در اشاره به معترضان گفت: "همه اینها کسانی نیستند که از خارج دستور گرفته باشند بلکه عده‌ای از آنها مردمی هستند که به خاطر احساسات و مشکلات‌شان به خیابان ها آمدند."
اعتراضات گسترده‌ای که از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده، تاکنون چندین کشته به جا گذاشته است.
آقای روحانی گفت: "چند کشور می‌توانند در سال ۷۰۰ هزار شغل درست کنند؟ تعداد انگشت‌شماری هستند. اما ما این کار را کردیم. کشوری هستیم که حقوق ثابت کارگر، کارمند و مستمری‌بگیر ما از تورم سالانه بالاتر است. یعنی هر سال افزایش حقوقی که داریم، با تورم سال یا معادل است یا بالاتر است. این کار بسیار عظیم و بزرگی است."
او گفت: "مردم تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به خیابان نیامده‌اند و فقط پول و نان و آب نمی‌خواهند؛ یکی از خواسته‌های مردم این است که فضا را بازتر کنیم."
رئیس جمهور ایران در این نشست به مشکلاتی اشاره کرده که حل آن خارج از توان دولت است.
او گفته است: "حل برخی از مشکلات زمان‌بر است؛ آماری که دیروز دیدم بارندگی پاییز امسال نسبت به پاییز متوسط ۱۰ سال گذشته، ۵۵ درصد کاهش یافته است. اینکه دست ما نیست.باید دعا کنیم رحمت خداوند بر ما نازل شود. در مورد زلزله هم از شمال تا جنوب ایران می لرزد، اینها که دست ما نیست."
دیروز حسن روحانی در اولین واکنش علنی خود به اعتراض‌های اخیر در جلسه هئیت دولت گفت که اعتراض حق مردم است و دستگاه‌های مسئول باید زمینه راهپیمایی و اعتراض را فراهم کنند، اما در عین حال هشدار داد که دولت تخریب اموال عمومی و برهم زدن نظم اجتماعی را تحمل نخواهد کرد.
اما اعتراض‌ها پس از پخش سخنان آقای روحانی از تلویزیون هم در برخی از شهرهای ایران ادامه یافت.
گفته شده که تعداد زیادی از معترضان بازداشت شده‌اند.
منبع: وب سایت بی بی سی فارسی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *